Megtekintések: 0 Szerző: Kevin Fang Megjelenés ideje: 2026-07-06 Eredet: Chensheng Medical
Tartalomjegyzék
A sebelvezetés a műtét utáni ellátás egyik legalapvetőbb beavatkozása. A vér, a szérum, a nyirokfolyadék és a nekrotikus törmelék műtéti helyekről történő eltávolításával a vízelvezető rendszerek csökkentik a hematóma, a szeróma, a fertőzés és a sebkifejlődés kockázatát – olyan szövődményeket, amelyek meghosszabbíthatják a kórházi tartózkodást, növelhetik a költségeket és veszélyeztethetik a betegek kimenetelét.
A szilikon a választott anyag a seb elvezető csövekhez és zárt szívórendszerekhez. A szöveti biokompatibilitás, a rugalmasság, a kémiai inertség és a sterilizálási kompatibilitás kombinációja egyedülállóan alkalmassá teszi a műtét utáni vízelvezetés követelményeire – különösen a hosszan tartó bentlakásos alkalmazásokhoz, ahol a szöveti reakció és a páciens kényelme kritikus.
Az orvostechnikai eszközgyártók, kórházi beszerzési csapatok és a szilikon vízelvezető alkatrészeket beszerző OEM termékfejlesztők számára kihívást jelent a jelentős klinikai, szabályozási és anyagi összetettségű termékkategóriában való navigálás. A több ezer páciensnél megbízhatóan működő vízelvezető rendszer és a panaszokat, visszaküldéseket és nemkívánatos eseményekről szóló jelentéseket generáló vízelvezető rendszer közötti különbség gyakran a szilikonvegyület kiválasztásában, a méretpontosságban és a gyártási minőségellenőrzésben rejlik, amelyek nem láthatók a termék fényképén vagy az alapvető specifikációs lapon.
Ez az útmutató a teljes műszaki és beszerzési keretet tartalmazza a szilikon seblefolyó csövekhez és zárt szívású vízelvezető rendszerekhez – a klinikai követelményektől és az anyagválasztástól a szabályozási megfelelésig, az OEM-fejlesztésig és a beszállítói minősítésig.
A klinikai kontextus megértése a helyes specifikáció alapja. A sebelvezető rendszerek nem passzív vezetékek, hanem aktív klinikai eszközök, amelyek teljesítménye közvetlenül befolyásolja a betegek kimenetelét.
A műtét után a sebüreg megtelik vérrel, szérummal és gyulladásos váladékkal. Ha ez a folyadék felhalmozódik:
A hematoma (vérvétel) táptalajt hoz létre a baktériumok számára, és nyomást gyakorol a sebzárásra
A szeróma (szérumgyűjtés) késlelteti a gyógyulást, fájdalmat okoz, és gyakran aspirációt igényel
A holttér (a kitöltetlen üreg) megakadályozza, hogy a szöveti rétegek egymáshoz tapadjanak és gyógyuljanak
A fertőzés kockázata jelentősen megnő a folyadék felhalmozódásával – különösen a protetikai implantátum műtétek során
A hatékony vízelvezetés folyamatosan távolítja el ezt a folyadékot, így a sebüreget összeomlott, és elősegíti a szövetek egymáshoz tapadását. A vízelvezető rendszernek fenn kell tartania az átjárhatóságot (nyitva kell maradnia és folynia kell) a vízelvezetési időszak alatt – jellemzően 24–72 órával a műtét után, bár egyes alkalmazásokhoz 5–7 nap vagy hosszabb idő szükséges.
A klinikai követelmények közvetlenül az anyag- és méretspecifikációkban fogalmazódnak meg:
A szövetek biokompatibilitása: A tubus közvetlenül érintkezik a sebszövettel, gyakran több napig. Bármilyen anyag által kiváltott gyulladás, szöveti reakció vagy citotoxicitás rontja a gyógyulást és kellemetlen érzést okoz a betegnek. Ehhez teljes körű, ISO 10993 szerinti biokompatibilitási értékelésre van szükség – nem csak a citotoxicitásra, hanem a szenzibilizációra, az irritációra és a szisztémás toxicitási vizsgálatra is a hosszan tartó szöveti érintkezés esetén.
Rugalmasság megtörés nélkül: A drenázscsőnek a sebüregből a bőr alatti szöveten keresztül a bőrkilépési helyig kell vezetnie anélkül, hogy megtörne. A megtört cső elveszti átjárhatóságát, és leáll a lefolyás – ez klinikai hiba. A szilikonnak elég rugalmasnak kell lennie ahhoz, hogy megfeleljen az anatómiai útvonalaknak, miközben megőrzi a fal megfelelő integritását ahhoz, hogy ellenálljon az aktív szívórendszerek negatív nyomása alatti összeomlásnak.
Sima belső felület: A cső lumenének nyitottnak kell maradnia, és lehetővé kell tennie a folyadék szabad áramlását. Az érdes belső felület elősegíti a fibrin lerakódását és a vérrögképződést, ami elzárhatja a csövet. A platinával térhálósított szilikon simább, kisebb súrlódású belső felületet biztosít, mint a peroxiddal térhálósított alternatívák.
Fenestráció integritása: A legtöbb vízelvezető csövön több oldalsó lyuk (fenestráció) van a disztális részen, hogy a sebüreg több pontjáról gyűjtsön folyadékot. A burkolatokat tisztán kell vágni, sima élekkel – a durva vagy sorja szélű burkolatok szövetsérülést okoznak, és elősegítik a fibrin tapadását.
Radiopaque azonosítás: Sok dréncsőben van egy sugárát nem áteresztő csík (bárium-szulfát vagy bizmut-szubkarbonát), amely lehetővé teszi a cső helyzetének röntgensugaras megjelenítését. Ez klinikailag fontos a helyes elhelyezés megerősítéséhez és a tubus migrációjának azonosításához.
Méretstabilitás szívás közben: Aktív (zárt szívású) vízelvezető rendszerek esetén a csőnek meg kell tartania kör keresztmetszetét a tartály által generált negatív nyomás alatt. A szívás hatására összeeső cső elveszti a vízelvezető funkciót. A falvastagságot és a Shore A keménységet úgy kell kiválasztani, hogy az üzemi szívónyomásnál ellenálljon az összeomlásnak.
A sebelvezető rendszerek vízelvezető mechanizmusuk alapján két alapvető kategóriába sorolhatók. Mindegyiknek külön szilikon követelményei vannak.
A passzív vízelvezetés alapul a gravitáción, a kapilláris hatáson és a túlfolyáson , hogy a folyadékot a sebből a gyűjtőedénybe szállítsák. A klasszikus példa a Penrose drén – egy lapos, puha szilikon cső, amelyet a sebbe helyeznek el, amely lehetővé teszi a folyadék felszívódását a felülete mentén a külső kötszerhez.
A passzív vízelvezetés szilikon követelményei:
Nagyon lágy keverék: Shore A 25-40 (maximális szöveti alkalmazkodás, minimális szöveti nyomás)
Vékony fal: 0,5-1,0 mm (rugalmassági prioritás)
Lapos vagy kerek profil az alkalmazástól függően
Nincs szívóképességi követelmény
Teljes ISO 10993 szövetkontaktus biokompatibilitás
Korlátozások: A passzív vízelvezetés kevésbé hatékony, mint az aktív vízelvezetés, nem ad számszerűsítést a vízelvezető mennyiségről, és nyitott utat teremt a felszálló bakteriális szennyeződés számára. Elsősorban felületes sebekre, tályogüregekre és olyan helyzetekre használják, amikor az aktív szívás nem megfelelő.
Az aktív vízelvezetés használ negatív nyomást – amelyet egy összenyomott tartály generál –, hogy aktívan szívja fel a folyadékot a sebüregből egy zárt rendszeren keresztül. A Jackson-Pratt (JP) lefolyó és a Blake lefolyó a legszélesebb körben használt aktív vízelvezető rendszerek világszerte.
Rendszerelemek:
Vízelvezető cső: A sebüregben elhelyezett, többszörösen fenekelt szilikon cső
Csatlakozó: A vízelvezető csövet csatlakoztatja a gyűjtőcsőhöz
Gyűjtőcső: A folyadékot a sebből a tartályba szállítja
Tartály: Tömörített izzó vagy fújtató, amely negatív nyomást generál és összegyűjti a kiürített folyadékot
Az aktív vízelvezető csövek szilikon követelményei:
Shore A 40–55 (a rugalmasság és a szívó összeomlási ellenállás egyensúlya)
Falvastagság 1,2-2,0 mm (szívási ellenállás)
Sima belső felület (átjárhatóság fenntartása)
Tisztítsa meg a sima szélű burkolatokat
Radiopaque csík (elhelyezés ellenőrzése)
Teljes ISO 10993 elhúzódó szöveti érintkezés biokompatibilitása
Víztározó lehetőségek:
A tartály típusa |
Kötet |
Szívási mechanizmus |
Tipikus alkalmazás |
Izzótartály (JP típusú) |
100 ml, 200 ml |
Összenyomott izzó – nyomja össze a kiürítéshez |
Általános sebészeti drenázs, mastectomia, sérv |
Fújtatós tározó |
200 ml, 400 ml |
Harmonika fújtató – tömörítés a kiürítéshez |
Ortopédiai, mellkasi, nagy volumenű drenázs |
Lapos tározó |
100 ml, 200 ml |
Lapos összenyomott tasak |
Alacsony profilú alkalmazások, ambuláns betegek |
Gravitációs táska |
500 ml, 1000 ml |
Nincs aktív szívás – gravitációs gyűjtés |
Nagy volumenű passzív drenázs, mellkasi |
A Chensheng Medicalnál zárt sebelvezető rendszereink 200 ml-es és 400 ml-es fújtatós tartályokkal állnak rendelkezésre – ez a legszélesebb körben használt konfiguráció a műtét utáni ortopédiai és általános sebészeti drenázshoz. Egyedi tartálytérfogatok és konfigurációk állnak rendelkezésre az OEM projektekhez.
Hosszan tartó szöveti érintkezés esetén (>24 óra) a platinával térhálósított szilikon az egyetlen elfogadható vegyületválasztás. Az okok klinikai és szabályozási jellegűek:
Klinikai: A peroxiddal térhálósított szilikon maradék melléktermékeket tartalmaz – acetofenont, benzoesavat és más illékony szerves vegyületeket –, amelyek beszivároghatnak a sebfolyadékba és a környező szövetekbe. Ezek a vegyületek megfelelő koncentrációban citotoxikusak, és helyi szövetirritációt, késleltetett gyógyulást és gyulladásos reakciókat okozhatnak. A már gyógyulási szempontból kritikus állapotban lévő sebben bármilyen anyag által kiváltott gyulladás klinikailag elfogadhatatlan.
Szabályozás: A peroxiddal térhálósított szilikon ISO 10993-5 szerinti citotoxicitási vizsgálata gyakran csökkent sejtéletképességet mutat – különösen az extraktumalapú teszteknél, ahol az extrahálható anyagok koncentrációja magas. A peroxiddal térhálósított vízelvezető cső, amely nem felel meg a citotoxicitási vizsgálaton, nem használható pácienssel érintkező alkalmazásban. A platinával térhálósított szilikon következetesen átmegy az ISO 10993-5 teszteken, mert a keményedési kémia nem termel citotoxikus melléktermékeket.
A platinával és peroxiddal térhálósított szilikonok részletes műszaki összehasonlításához – beleértve az érintett melléktermékeket és azok klinikai következményeit – lásd: Platinával térhálósított vagy peroxiddal térhálósított szilikon: melyik a jobb az Ön alkalmazásához?
A Shore A keménység kiválasztása a vízelvezető csövekhez három versengő követelmény kiegyensúlyozását jelenti:
Követelmény |
A lágyabbat részesíti előnyben (Lower Shore A) |
Favors Firmert (Higher Shore A) |
A beteg kényelme |
✅ A puhább kényelmesebb |
— |
Szövettrauma a behelyezéskor |
✅ A lágyabb kevesebb traumát okoz |
— |
Törésállóság |
— |
✅ A szilárdabb ellenáll a meghajlásnak |
Szívó összeomlási ellenállás |
— |
✅ Szilárdabb ellenáll az összeomlásnak |
Fenestráció integritása |
— |
✅ Szilárdabb megőrzi a furatok geometriáját |
Hosszú távú stabilitás a lakásban |
— |
✅ A feszesebb idővel megőrzi alakját |
Javasolt Shore A tartományok vízelvezető alkalmazás szerint:
Alkalmazás |
Shore A |
Indoklás |
Penrose lefolyó (passzív) |
25–35 |
Maximális puhaság – a szövetek alkalmazkodóképességének elsőbbsége |
Felületes seblefolyás |
35–45 |
Puha, de kellő integritású a bekerítésekhez |
Általános sebészeti zárt drain (JP-típus) |
40–50 |
A kényelem és a szívási ellenállás egyensúlya |
Ortopéd zárt lefolyó |
45–55 |
Nagyobb szívási ellenállás az ízületi üreg vízelvezetéséhez |
Mellkasi drén (mellkasi cső) |
50–60 |
Magas szívási ellenállás, törésállóság kritikus |
Mély üreges lefolyó (hosszan tartó bentlakás) |
45–55 |
Tartósság 5-7 napos bentlakásos alkalmazásokhoz |
A Shore A keménység kiválasztásához az összes orvosi szilikon alkalmazásra vonatkozó átfogó útmutatóért lásd: Szilikon Shore A keménység magyarázata: Hogyan válasszuk ki a megfelelő Durométert az orvosi alkalmazáshoz
Aktív vízelvezető rendszerek esetén a csőnek ellenállnia kell az összeomlásnak a tartály által generált negatív nyomás hatására. A kritikus nyomás az a maximális negatív nyomás, amelyet a tartály képes létrehozni – jellemzően:
JP típusú izzótartály: -60 - -80 Hgmm (-8 - -11 kPa)
Fújtató tartály: –80 – –120 Hgmm (–11 – –16 kPa)
Fali szívás (kórház): -80 és -200 Hgmm (-11 - -27 kPa)
Az a minimális falvastagság, amely egy adott negatív nyomáson ellenáll az összeomlásnak, a cső azonosítójától, a Shore A keménységétől és a szilikon rugalmassági modulusától függ. Gyakorlati útmutatóként:
Csőazonosító |
Minimális falvastagság (Shore A 45-55) |
Minimális falvastagság (Shore A 55–65) |
4 mm |
1,0 mm |
0,8 mm |
6 mm |
1,2 mm |
1,0 mm |
8 mm |
1,5 mm |
1,2 mm |
10 mm |
1,8 mm |
1,5 mm |
12 mm |
2,0 mm |
1,8 mm |
Az értékek hozzávetőleges iránymutatások a csőmembrán tartály szívásához (-120 Hgmm). Fali szívó alkalmazásoknál növelje a falvastagságot 20-30%-kal.
A vízelvezető cső méreteit általában francia (Fr) méretben adják meg – a külső kerület milliméterben, ahol 1 Fr = 1/3 mm külső átmérőjű. Gyakori méretek sebelvezetéshez:
francia méret |
OD (mm) |
Tipikus azonosító (mm) |
Tipikus alkalmazás |
10 Fr |
3,3 mm |
1,5-2,0 mm |
Felületi sebek, gyermekgyógyászati |
12 Fr |
4,0 mm |
2,0-2,5 mm |
Általános sebészeti, kis üregek |
14 Fr |
4,7 mm |
2,5-3,0 mm |
Általános sebészeti, standard |
16 Fr |
5,3 mm |
3,0-3,5 mm |
Ortopéd, mérsékelt vízelvezetés |
19 Fr |
6,3 mm |
3,5-4,5 mm |
Nagy volumenű vízelvezetés, ortopéd |
24 Fr |
8,0 mm |
5,0-6,0 mm |
Mellkasi, nagy térfogatú |
28 Fr |
9,3 mm |
6,0-7,0 mm |
Mellkasi cső, pleurális drenázs |
32 Fr |
10,7 mm |
7,0-8,0 mm |
Mellkasi cső, nagy pleurális folyadékgyülem |
Az elülső nyílások (oldalsó lyukak) lehetővé teszik a folyadék felszívódását a vízelvezető cső több pontjáról. Főbb tervezési paraméterek:
Kerítések száma: Általában 4-8 lyuk a cső disztális 5-10 cm-e mentén. A több nyílás növeli a vízelvezető területet, de csökkenti a csőfal integritását. Az 5 mm-nél kisebb külső átmérőjű csöveknél a szerkezeti integritás megőrzése érdekében korlátozza a 4 nyílást.
Kerítési geometria: A kerek furatok (lyukasztott) alapfelszereltség. Az ovális vagy résnyílások nagyobb vízelvezető területet biztosítanak lyukonként, de pontosabb gyártást igényelnek az élminőség megőrzése érdekében.
Fenestráció mérete: Általában a cső külső átmérőjének 30-50%-a. A nagyobb nyílászárók növelik a vízelvezetést, de csökkentik az összeomlási ellenállást. Szívós vízelvezetésnél a nyílásfelület nem haladhatja meg a cső keresztmetszeti területének 40%-át.
Élminőség: Ez a klinikailag legkritikusabb gyártási paraméter a burkolatoknál. Durva, sorja élű vagy nem teljesen vágott burkolatok:
Szövetsérülést okoz a behelyezés és eltávolítás során
Elősegíti a fibrin és a vérrög tapadását, ami csőelzáródáshoz vezet
Hozzon létre feszültségkoncentrációs pontokat, amelyek eltávolítás közben csőtöréshez vezethetnek
Gyártási szabvány: A fenestrációkat precíziós stancolással kell levágni egy alátámasztott tüskén, így tiszta, sima élek keletkeznek sorja, szakadás vagy szilikon címkék nélkül. A lézeres vágás a kis átmérőjű csöveknél a legtisztább védőéleket eredményezi.
Kerítés elhelyezése: A proximális fenestrációnak legalább 1 cm-re kell lennie a cső hegyétől, hogy megakadályozza a hegy elzáródását. A distalis fenestrációnak legalább 0,5 cm-re kell lennie a csúcstól. A bekerítési távolságnak egyenletesnek kell lennie a vízelvezető zóna mentén.
Tipp típusa |
Leírás |
Klinikai alkalmazás |
Kerek (zárt) hegy |
Sima, lekerekített zárt vég |
Standard – minimalizálja a szöveti sérülést a behelyezéskor |
Nyissa ki a hegyet |
Nyitott végű cső |
Nagy átfolyású vízelvezetés; csúcs elzáródás kockázata magasabb |
Trocar tip |
Hegyes hegy a trokárral segített elhelyezéshez |
Minimálisan invazív beillesztés |
Hornyolt (Blake típusú) |
Négy hosszanti csatorna egy tömör mag mentén |
Folyamatos vízelvezetés a teljes hosszon; elzáródás elleni |
Lapos (Penrose típusú) |
Lapos keresztmetszet |
Passzív vízelvezetés; maximális szöveti konformitás |
A röntgensugaras vizualizációt igénylő vízelvezető csöveknél az extrudálás során a szilikon falba egy radiopaque csíkot építenek be. Standard specifikációk:
Radiopaque szer: bárium-szulfát (BaSO₄) – a leggyakoribb; bizmut-szubkarbonát nagyobb radiopacitást igénylő alkalmazásokhoz
Csíkszélesség: 1-2 mm (normál röntgenen látható)
Csíkos helyzet: A cső hosszában, jellemzően 12 órai pozícióban
Radiopaque szer koncentrációja: 20-30 tömeg% BaSO₂ a csíkvegyületben
Biokompatibilitás: A radiopaque vegyületnek független ISO 10993 biokompatibilitási dokumentációval kell rendelkeznie – magát a töltőanyagot kell értékelni, nem csak az alapszilikont
A sebelvezető rendszerek minden nagyobb szabályozási piacon orvostechnikai eszközöknek minősülnek. Az osztályozás a tervezett felhasználástól és a kapcsolat időtartamától függ:
Piac |
Osztályozás |
Szabályozási út |
Egyesült Államok (FDA) |
II. osztály (a legtöbb seb drén) |
510(k) forgalomba hozatal előtti bejelentés; predikátum eszköz szükséges |
Európai Unió (EU MDR) |
IIa osztály (rövid távú invazív) / IIb osztály (hosszan tartó invazív) |
CE-jelölés a bejelentett szervezeten keresztül |
Kína (NMPA) |
osztály II |
Orvosi eszköz regisztráció |
Kanada (Health Canada) |
osztály II |
Orvosi eszköz engedély |
Ausztrália (TGA) |
IIa osztály |
ARTG felvétel |
Érintkezési időtartam besorolása (EU MDR / ISO 10993-1):
Rövid távú érintkezés: < 24 óra
Hosszan tartó érintkezés: 24 órától 30 napig
Hosszú távú kapcsolat: > 30 nap
A legtöbb műtét utáni seb drén az elhúzódó érintkezés kategóriába tartozik (24 órától 30 napig), amely kiterjedtebb biokompatibilitási értékelést igényel, mint a rövid távú érintkező eszközök.
A hosszan tartó szöveti érintkezésben lévő szilikon seb drenázscső esetében a minimális ISO 10993 biokompatibilitási értékelés a következőket tartalmazza:
ISO 10993 végpont |
Teszt szabvány |
Kötelező ehhez |
Citotoxicitás |
ISO 10993-5 |
Minden pácienssel érintkező eszköz |
Szenzibilizáció |
ISO 10993-10 |
Minden pácienssel érintkező eszköz |
Irritáció/bőrreakció |
ISO 10993-10 |
Szövetkontaktus eszközök |
Szisztémás toxicitás (akut) |
ISO 10993-11 |
Hosszan tartó érintkező eszközök |
Szubakut/szubkrónikus toxicitás |
ISO 10993-11 |
Hosszan tartó érintkező eszközök (>24 óra) |
Genotoxicitás |
ISO 10993-3 |
Hosszan tartó érintkező eszközök |
Beültetés |
ISO 10993-6 |
Szövetbe ültetett eszközök |
Hemokompatibilitás |
ISO 10993-4 |
Csak vérrel érintkező eszközök |
⚠️ Fontos: A biokompatibilitás értékelését a kell elvégezni kész, sterilizált eszközön – nem önmagában a nyers szilikonvegyületen. A sterilizálás (különösen az EtO) új extrahálható anyagokat hozhat létre, amelyeket értékelni kell. Az a szállító, aki csak vegyületszintű biokompatibilitási adatokat szolgáltat (USP VI. osztály, ISO 10993-5 a nyersanyagra vonatkozóan), nem nyújt elegendő dokumentációt a kész eszköz benyújtásához.
A biokompatibilitási tanúsítási követelményekről és a vizsgálati jelentések értelmezésére vonatkozó teljes útmutatóért lásd: USP Class VI, ISO 10993 és FDA 21 CFR 177.2600: Melyik tanúsítványra van valójában szüksége?
A zárt sebvízelvezető rendszereket sterilen szállítjuk, ipari szabvány szerint EtO-sterilizálással:
Miért az EtO vízelvezető rendszerekhez:
Alacsony hőmérséklet – nem befolyásolja a szilikon tulajdonságait vagy a tartály integritását
Kiváló behatolás bonyolult geometriákba (cső lumenek, tartály redők)
Kompatibilis a vízelvezető rendszerekre jellemző több anyagból álló szerelvényekkel (szilikon cső + csatlakozó + tartály)
Iparágilag érvényes ehhez a termékkategóriához
EtO-maradékra vonatkozó követelmény: Az ISO 10993-7 szerint az EtO-maradványoknak a hosszan tartó érintkező eszközökre vonatkozó határértékeken belül kell lenniük:
EtO: ≤ 2 mg/készülék
Etilén-klórhidrin (ECH): ≤ 2 mg/készülék
Etilénglikol (EG): ≤ 40 mg/készülék
A vastag falú vagy összetett geometriájú szilikon vízelvezető csövek hosszabb levegőztetést igényelnek ezen határértékek eléréséhez. A levegőztetés ellenőrzését kifejezetten a kész eszközkonfigurációra kell elvégezni – nem extrapolálva a csak csőre vonatkozó adatokból.
A sterilizálási módszerek és az orvosi szilikonra gyakorolt hatásuk teljes összehasonlításához lásd: Sterilizálási módszerek orvosi szilikon termékekhez: Autokláv, EtO, Gamma és E-beam összehasonlítás
A teljes zárt seb-elvezető rendszer több összetevőből áll, amelyek mindegyike saját specifikációs követelményekkel rendelkezik. Íme a teljes összeszerelési leírás egy szabványos csőmembrán típusú zárt szívórendszerhez:
Paraméter |
Specifikáció |
Anyag |
Platinával térhálósított orvosi szilikon |
Shore A keménység |
45-55 (általános sebészeti) |
OD |
5,3–8,0 mm (14–24 Fr) |
Falvastagság |
1,2-1,8 mm |
Vízelvezető zóna hossza |
80-120 mm |
Fenestrációk |
6-8 lyuk, kerek, sima élek |
Tipp |
Kerek zárt hegy |
Radiopaque csík |
BaSO₄ csík, 1,5 mm széles |
Szín |
Átlátszó vagy fehér |
Tanúsítványok |
USP VI. osztály · ISO 10993-5, -10, -11 · FDA 21 CFR 177.2600 |
Paraméter |
Specifikáció |
Anyag |
Platinára térhálósított orvosi szilikon vagy orvosi minőségű PVC |
Hossz |
300-500 mm (alkalmazásfüggő) |
ID |
4-6 mm |
Falvastagság |
1,0-1,5 mm |
Funkció |
A folyadékot a lefolyócsőből a tartályba továbbítja |
Paraméter |
Specifikáció |
Anyag |
Orvosi minőségű EVA vagy TPU |
Kötet |
200 ml vagy 400 ml |
Üzemi szívás |
–80 és –120 Hgmm között teljesen összenyomva |
Érettségi jelölések |
20 ml-enként (200 ml-es tartály) vagy 50 ml-ként (400 ml-es tartály) |
Sapka |
Luer-lock vagy szabadalmaztatott – teljesen le kell zárni a szívás fenntartásához |
Átláthatóság |
Tiszta – a folyadék szintje és színe látható |
Paraméter |
Specifikáció |
Anyag |
Orvosi minőségű ABS vagy PC |
Funkció |
A vízelvezető csövet összeköti a csatlakozó csővel |
Megtartó erő |
Minimum 15N kihúzóerő |
Tervezés |
Y-csatlakozó (kétcsöves rendszerekhez) vagy egyenes csatlakozó |
Paraméter |
Specifikáció |
Elsődleges csomagolás |
Egyedi steril Tyvek/film lehúzható tasak |
Sterilizáció |
EtO – ISO 11135 szerint validálva |
Szavatossági idő |
Legalább 2 év (gyorsított öregedés az ASTM F1980 szerint hitelesítve) |
Címkézés |
Az FDA 21 CFR Part 801 / EU MDR UDI követelményei szerint |
Másodlagos csomagolás |
Egyedi karton IFU-val |
Az orvostechnikai eszközöket gyártó cégek számára, amelyek márkás, zárt sebelvezető rendszereket fejlesztenek, a Chensheng Medical teljes OEM-fejlesztést kínál a koncepciótól a kész steril termékig.
1. szakasz: Követelmények meghatározása (1–2. hét)
Biztosítsa nekünk:
Cél francia méret(ek) és vízelvezető cső hossz
Tartály térfogata (200 ml, 400 ml vagy egyedi)
Célpiac(ok) és szabályozási út (FDA 510(k), CE, NMPA)
Éves mennyiség előrejelzés
Saját címke / csomagolási követelmények
Bármely meglévő predikátum eszköz vagy referenciatermék
2. szakasz: Mérnöki áttekintés és DFM (2–4. hét)
Mérnöki csapatunk a következőket végzi:
Design for Manufacturability (DFM) felülvizsgálata
Anyagválasztás megerősítése (szilikon keverék, tartály anyaga, csatlakozó anyaga)
Kerítés kialakításának optimalizálása
Dimenziótűrés elemzés
Szabályozási besorolás megerősítése
3. szakasz: Szerszámozás és első cikk (4–14. hét)
Extrudáló szerszámok vízelvezető csőhöz (ügyfél tulajdonában lévő szerszámok, folyamatos tárolási díjak nélkül)
Formaszerszámok csatlakozó alkatrészekhez
Az első cikkminták (T1), amelyeket méretjelentéssel és szemrevételezési jelentéssel együtt benyújtottak
4. szakasz: Mintaellenőrzés (14–20. hét)
Az ügyfél a következőket hajtja végre:
Méretellenőrzés rajz alapján
Funkcionális tesztelés (szívás visszatartás, vízelvezető áramlási sebesség, fenestráció integritása)
Biokompatibilitási felülvizsgálat (teljes dokumentációs csomagot biztosítunk)
Sterilizálási kompatibilitási vizsgálat (EtO ciklus maradékanyag vizsgálattal)
5. szakasz: Gyártás jóváhagyása (20–24. hét)
T2 minták (ha szükséges a T1 visszajelzés alapján)
Golden Sample létesítmény – zárolt referencia szabvány
A folyamat paraméterei zárolva és dokumentálva
Az első gyártási tétel teljes CoA-val
6. szakasz: Folyamatos gyártás
Tételspecifikus CoA minden szállítmányhoz
Éves termékértékelés
Módosítási értesítés minőségi megállapodásonként
Támogatjuk a komplett saját márkás csomagolást az OEM ügyfelek számára:
Egyedi nyomtatott Tyvek/film lehúzható tasakok az Ön márkájával, logójával és szabályozási jelöléseivel
Egyedi nyomtatott másodlagos kartondobozok IFU-integrációval
UDI vonalkód generálás és címkenyomtatás
Többnyelvű címkézés a globális piaci terjesztéshez
Minimális rendelési mennyiség saját márkás csomagoláshoz: 500 egység cikkenként.
A szilikon vízelvezető csövek beszállítóinak értékelésekor – akár standard termékekről, akár OEM-fejlesztésről van szó – a következő kérdések feltárják a kritikus különbségeket a minősített gyártók és a minősítetlen kereskedők között.
1. 'Milyen térhálósító rendszert használ a szilikon vízelvezető cső – platina vagy peroxid?' Hosszan tartó szöveti érintkezés esetén csak a platinával térhálósítás elfogadható. Ki kell zárni azt a szállítót, aki nem tudja megerősíteni a platinával térhálósított vegyületet, vagy aki egyenértékűként peroxiddal térhálósított terméket kínál.
2. 'Meg tudja szolgáltatni az ISO 10993-11 szerinti szisztémás toxicitási vizsgálati adatokat a szilikon vízelvezető csövéről – nem csak az ISO 10993-5 citotoxicitásról?' A hosszan tartó érintkezésű eszközök szisztémás toxicitási értékelést igényelnek. Sok szállító rendelkezik citotoxicitási adatokkal, de szisztémás toxicitási adatokkal nem. Ez a hiányosság megjelenik a szabályozási beadvány áttekintésében.
3. 'A biokompatibilitási vizsgálati jelentéseket a kész, sterilizált eszközön vagy a nyersanyagon készítették el?' A hatósági beadványokhoz a kész eszközteszt szükséges. A csak vegyülettel végzett tesztelés nem elegendő.
4. 'Megmutatná nekünk az előkerítés vágási folyamatát – konkrétan azt, hogyan biztosítják a tiszta éleket sorja nélkül?' Kérjen videót a bekerítési folyamatról. Megtámasztott tüskén történő lyukasztás vagy lézervágás az elfogadható módszerek. A kézi vágás vagy a forgó vágás tüsketámasz nélkül inkonzisztens élminőséget eredményez.
5. 'Mi a mérettűrése a vízelvezető csövek külső átmérőjére és belső átmérőjére vonatkozóan, és hogyan figyelik ezt a gyártás során?' A vízelvezető csövek külső átmérőjén és átmérőjén ±0,10 mm a minimális elfogadható tűrés. A monitorozásnak folyamatos lézermikrométeresnek kell lennie, nem pedig időszakos kézi mérésnek.
6. 'Mi az Ön EtO maradékanyag vizsgálati protokollja, és meg tudja adni a legfrissebb maradékanyag-vizsgálati jelentést?' Hosszan tartó érintkezés esetén az EtO maradványoknak az ISO 10993-7 hosszan tartó érintkezésre vonatkozó határértékein belül kell lenniük – szigorúbbak, mint a rövid távú érintkezésre vonatkozó határértékek. Kérje a tényleges vizsgálati jelentést, ne csak egy tanúsítványt.
7. 'Tudnak-e teljes dokumentációs csomagot nyújtani az 510(k) beadványhoz – beleértve az ISO 10993 biológiai értékelési jelentést, a sterilizálási validálást és az eltarthatósági adatokat?” A minősített szállító tisztában van azzal, hogy az 510(k) milyen dokumentációt igényel, és rendszerezve és készen van. Az a szállító, aki zavartan vagy hiányos dokumentációval válaszol, késedelmet okoz az Ön szabályozási benyújtása során.
Az orvosi szilikongyártók értékelésére és minősítésére vonatkozó teljes keretrendszerért, beleértve a távoli ellenőrzési protokollokat és a tanúsítvány-ellenőrzési eljárásokat, lásd: Hogyan válasszunk megbízható orvosi szilikongyártót Kínában
A kritikus vízelvezető rendszer-alkatrészek ellátási láncának ellenálló képességének kiépítésére vonatkozó útmutatásért lásd: Orvosi szilikon ellátási lánc kockázatkezelése: Hogyan építsünk fel egy rugalmas beszerzési stratégiát
A Jinan Chensheng Medical Technology Co., Ltd. szilikon seb elvezető csövek és zárt szívó vízelvezető rendszerek teljes választékát gyártja a globális orvostechnikai eszközöket gyártó cégek és kórházi beszerzések számára.
Standard termékválaszték:
Szilikon vízelvezető csövek: 10-32 Fr, sugárát nem áteresztő csíkkal vagy anélkül
Zárt szívású vízelvezető rendszerek: 200 ml-es és 400 ml-es harmonikatartályos konfigurációk
Penrose lefolyók: lapos szilikon, Shore A 25-35, többféle szélességben
Egyedi OEM vízelvezető rendszerek: bármilyen specifikáció, saját márka elérhető
Minden termék, amely a következőkkel készült:
Platinával térhálósított orvosi szilikon vegyület
ISO 7. osztályú tisztatéri gyártás
ISO 13485 minőségirányítási rendszer
Teljes biokompatibilitási dokumentáció: USP VI. osztály · ISO 10993-5, -10, -11 · FDA 21 CFR 177.2600
Az EtO-sterilizálás ISO 10993-7 maradékanyag-dokumentációval elérhető
Tételspecifikus elemzési tanúsítvány minden szállítmányhoz
→ Kérjen termékmintákat és specifikációkat→ Beszélje meg az OEM vízelvezető rendszerrel kapcsolatos követelményeit→ Böngésszen orvosi szilikon termékkínálatunkban
1. kérdés: Mi a különbség a Jackson-Pratt lefolyó és a Blake lefolyó között, és melyik szilikon specifikáció vonatkozik mindegyikre?
V: A Jackson-Pratt (JP) lefolyó egy kör alakú, többrétegű szilikoncsövet használ, amely egy izzótartályhoz van csatlakoztatva. A Blake lefolyó egy hornyolt szilikoncsövet használ – négy hosszanti csatorna egy tömör mag mentén –, amely a teljes hosszban biztosítja a vízelvezetést, nem csak a bezárási pontokon. A JP dréneket szélesebb körben használják általános sebészeti és mastectomiás alkalmazásokhoz; A Blake dréneket előnyben részesítik ortopédiai és mellkasi alkalmazásokhoz, ahol fontos a folyamatos vízelvezetés a cső hossza mentén. Mindkettőhöz platinával térhálósított szilikon szükséges, teljes ISO 10993 elhúzódó érintkezés biokompatibilitással. A Blake lefolyó hornyolt geometriája bonyolultabb extrudáló szerszámokat és szigorúbb méretszabályozást igényel, mint egy kerek JP leeresztőcső.
2. kérdés: Milyen francia méretet adjak meg egy általános sebészeti zárt seb drenhez?
V: Általános sebészeti alkalmazásokhoz (hasi, mell, sérv, lágyrész) a 14–19 Fr (4,7–6,3 mm OD) a standard tartomány. A 14 Fr a felületi sebekre, alacsony vízelvezetésű; A 19 Fr mélyebb üregekbe vagy nagyobb térfogatú vízelvezetésre alkalmas. Ortopédiai alkalmazásokhoz (ízületi pótlás, gerincműtét) jellemzően 19–24 Fr-t használnak. Mellkasi drenázshoz (mellkasi csövek) 24–32 Fr az alap. Ha OEM terméket fejleszt, javasoljuk, hogy adja meg a cél anatómiai alkalmazást és a várható vízelvezető mennyiséget – alkalmazásmérnöki csapatunk tud ajánlani az optimális francia méret és tartálytérfogat kombinációt.
3. kérdés: Szükséges-e radiopaque csík minden seb drenázscsövön?
V: A radiopaque csíkokra nem általánosan van szükség, de ezek bevett gyakorlatok a mély műtéti üregekbe helyezett drenázscsöveknél, ahol a cső helyzete vizuálisan nem ellenőrizhető. A felületes seb dréneknél, ahol a cső kilépési helye látható, a radiopaque csíkok nem kötelezőek. A mellkasi dréneknél, a hasi dreneknél és a testüregben elhelyezett dreneknél a radiopaque csík klinikailag fontos az elhelyezés ellenőrzéséhez, és a legtöbb kórházi protokoll megköveteli. Javasoljuk, hogy minden mélyüregbe történő elhelyezésre szánt vízelvezető csőhöz szabványos sugárcsövet használjon.
4. kérdés: A szilikon vízelvezető csöveket újra lehet használni sterilizálás után?
V: Nem. A szilikon seb elvezető csövek egyszer használatos eszközök. A vízelvezető csövek újrafeldolgozása és újrafelhasználása klinikailag ellenjavallt, mivel: (1) a kerítések és a belső lumen nem tisztíthatók meg megbízhatóan a biológiai anyagoktól; (2) az ismételt sterilizálási ciklusok idővel rontják a szilikon tulajdonságait; (3) Az egyszer használatos címkézés a sterilen szállított eszközökre vonatkozó szabályozási követelmény. Az egyszer használatos vízelvezető eszközök újrafelhasználása a legtöbb szabályozási piacon tilos, és jelentős felelősségi kockázatot jelent. Vízelvezető csöveink 'Csak egyszer használatos' címkével vannak ellátva, és nem újrafeldolgozásra tervezték vagy nem hitelesítették.
5. kérdés: Mi a jellemző átfutási idő az OEM szilikon vízelvezető cső fejlesztéséhez?
V: Egy új francia méretű (új extrudáló szerszámot igénylő) szabványos kerek vízelvezető cső esetén a rajz megerősítésétől az első gyártási mintákig általában 8–12 hét telik el. Egy teljes zárt szívóvízelvezető rendszer esetén (lefolyócső + csatlakozó + tartály + csomagolás) a teljes fejlesztési idő a követelmények meghatározásától az első gyártási tételig jellemzően 20–28 hét. Ez az ütemterv tömöríthető, ha az ügyfél előre megadja a teljes rajzokat és specifikációkat, és ha a biológiai kompatibilitás felülvizsgálata felhasználhatja a meglévő vegyületszintű dokumentációt. Forduljon OEM-fejlesztő csapatunkhoz a projektspecifikus ütemtervre vonatkozó konkrét igényeivel.
6. kérdés: Milyen dokumentációt nyújt be a sebvízelvezető rendszerre vonatkozó 510(k) beadvány alátámasztására?
V: Az FDA 510(k) beadványokat fejlesztő OEM-ügyfeleink számára teljes műszaki dokumentációs csomagot biztosítunk, amely tartalmazza: ISO 13485 tanúsítványt és hatályt; ISO 10993 szerinti biológiai értékelési jelentés (a citotoxicitásra, szenzibilizációra, irritációra, szisztémás toxicitásra és genotoxicitásra terjed ki az elhúzódó érintkezés besorolása esetén); USP VI. osztályú vizsgálati jelentés; FDA 21 CFR 177.2600 megfelelőségi nyilatkozat; EtO-sterilizálási validációs jelentés (ISO 11135) ISO 10993-7 maradékadatokkal; eltarthatósági érvényességi adatok (gyorsított öregedés ASTM F1980 szerint); méretrajzok tűrésekkel; és tételspecifikus elemzési bizonyítvány. Több sikeres 510(k) beadványt támogattunk, és megértjük az FDA-ellenőrök dokumentációs követelményeit.
7. kérdés: Jelenleg egy európai beszállítótól szerezzük be a vízelvezető csöveket. A Chensheng Medical pontosan megfelel-e a specifikációnak?
V: Igen. Rendszeresen minősülünk másodlagos vagy csereforrásnak azon vásárlóink számára, akik jelenleg európai vagy észak-amerikai beszállítóktól vásárolnak. Adja meg nekünk aktuális rajzát, specifikációját és fizikai mintáját, ha rendelkezésre áll – mérnöki csapatunk méretelemzést és anyagértékelést végez, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megfelelünk a specifikációnak. Szabályozott készülékeknél a beszállítóváltás formális változásellenőrzési folyamatot és átminősítési tesztelést igényel, amit dokumentációs csomagunkkal tudunk támogatni. Minősítési mintákat a legtöbb esetben a rajz visszaigazolásától számított 6-10 héten belül tudunk biztosítani.
Kapcsolódó cikkek:
Platinával térhálósított vagy peroxiddal térhálósított szilikon: melyik a jobb az Ön alkalmazásához?
USP Class VI, ISO 10993 és FDA 21 CFR 177.2600: Melyik tanúsítványra van valójában szüksége?
Sterilizálási módszerek orvosi szilikon termékekhez: Autokláv, EtO, Gamma és E-beam összehasonlítás
Hogyan válasszunk orvosi minőségű szilikon csövet: teljes körű műszaki és beszerzési útmutató
Orvosi szilikon csövek eltarthatósága, csomagolása és tárolása: Útmutató a vevőnek
Az orvosi szilikoncsövek sterilizálása: Autokláv, EO és Gamma kompatibilitási útmutató
Hogyan válasszunk orvosi szilikon csőszállítót a gyógyszergyártáshoz
Az orvosi szilikoncsövek meghatározása: ID, OD, falvastagság, tűrések és szállítói követelmények
Hogyan végezzünk távoli gyári ellenőrzést egy kínai orvosi szilikongyártónál
Sterilizálási módszerek orvosi szilikon termékekhez: Autokláv, EtO, Gamma és E-beam összehasonlítás
Copyright © 2025 JINAN CHENSHENG MEDICAL TECHNOLOGY CO., LTD. 鲁ICP备2021012053号-1 互联网药品信息服务资格证书 (鲁)-非经营性-2021-0178 中文站