بازدید: 0 نویسنده: کوین فانگ زمان انتشار: 2026-09-15 منبع: پزشکی چنشنگ
TL;DR —
لوله پمپ پریستالتیک یکی از پرخطرترین اجزای سیلیکونی در دستگاه های انفوزیون و درمان IV است زیرا تغییرات کوچک در ضخامت دیواره، طول سنج، حالت پس از پخت یا مجموعه فشرده سازی می تواند مستقیماً به خطای سرعت جریان، خستگی زودرس، نشت یا هزینه صلاحیت مجدد تبدیل شود. برای خریداران OEM، تایید تامین کننده باید بر اساس کنترل فرآیند ISO 13485، شواهد USP <88> / ISO 10993، نظم و انضباط تولید تمیز، و قابلیت تحمل مستند به جای ادعاهای عمومی 'درجه پزشکی' باشد. فناوری پزشکی Jinan Chensheng بیش از 40 سال تجربه تولید سیلیکون، بیش از 150 کارمند ماهر، یک سیستم تولید داخلی یکپارچه، و 80+ پتنت فناوری اصلی را در زمینه اصلاح مواد، اکستروژن، قالبگیری و کنترل کیفیت پایین دست به ارمغان میآورد. برای اکثر برنامههای سفارشی لولهکشی پمپ، MOQ معمولاً از 3000 تا 5000 متر شروع میشود، نمونهها معمولاً در حدود 7 روز کاری در دسترس هستند و اولین تولید معمولاً 12 تا 18 روز کاری پس از تأیید ترسیم طول میکشد.
ترکیب سیلیکونی کلاس VI USP به طور خودکار با یک قطعه پمپ معتبر برابری نمی کند . پایداری جریان به هندسه، بازیابی فشرده سازی، پس از پخت و سازگاری لات به لات بستگی دارد.
سیلیکون پخته شده با پلاتین صنعتی درجه غذایی یا عمومی، جایگزینی برای شواهد استفاده پزشکی تحت ISO 10993، USP <87>/<88> و مستندات تولید کنترل شده نیست.
برای کاربردهای انفوزیون، تحمل دیوار و متمرکز بودن اغلب بیشتر از اعداد سختی عنوان مهم هستند ، زیرا دقت پمپ حتی زمانی که طول سنج به طور اسمی در مشخصات باقی میماند، میتواند تغییر کند.
موقعیت عمومی Chensheng در مورد اصلاح مواد داخلی، ابزارسازی، اکستروژن، قالبگیری و QC تحت استاندارد ISO 13485، خطر انتقال تامینکننده را در مقایسه با تولید قطعات فرعی کاهش میدهد.
MOQ سفارشی معمولی از 3000 تا 5000 متر شروع می شود ، در حالی که تولید مرتبه اول معمولاً در محدوده 12 تا 18 روز کاری قرار می گیرد اگر نقشه ها، تلورانس ها و محدوده اعتبار سنجی به وضوح تعریف شده باشند.
گرانترین اشتباه خرید، تایید یک تامینکننده به تنهایی بر اساس گواهیها بدون بررسی فرمول دقیق، پنجره پس از پخت، روش ردیابی و دادههای عملکرد چرخه پمپ است.
لوله پمپ پریستالتیک در مجموعه های انفوزیون و دستگاه های درمانی IV تحت یک پروفایل خطر متفاوت از لوله انتقال عمومی عمل می کند. در پمپ تزریق، لوله یک مجرای غیرفعال نیست. این یک عنصر اندازهگیری کاربردی است که بارها توسط غلتکها یا انگشتان فشرده میشود و بازیابی الاستیک آن مستقیماً بر حجم تحویلی، تأخیر راهاندازی، رفتار جریان برگشتی و دوام چرخه طولانی تأثیر میگذارد.
به همین دلیل است که صلاحیت تامین کننده برای این دسته باید با محیط دستگاه مورد نظر شروع شود، نه با یک بروشور سیلیکونی عمومی. بسته به محصول نهایی، بررسی فنی اغلب استانداردها و چارچوب های نظارتی متعددی را در بر می گیرد:
IEC 60601-2-24 برای پمپ های انفوزیون و کنترل کننده ها، که در آن تغییرات اجزا می تواند بر دقت کلی سیستم تأثیر بگذارد
ISO 8536-4 برای تجهیزات تزریق برای یک بار مصرف، به ویژه زمانی که لوله بخشی از مجموعه های تجویز یکبار مصرف می شود
ISO 10993-1 , ISO 10993-5 , ISO 10993-10 و ISO 10993-11 برای منطق ارزیابی بیولوژیکی و تست نقطه پایانی
USP <87> و USP <88> کلاس VI برای شواهد واکنش بیولوژیکی که معمولاً در منبع سیلیکون پزشکی استفاده می شود
ISO 14644-1 زمانی که تامین کننده ادعا می کند تولید تمیز کنترل شده
ISO 80369 اگر پلت فرم دستگاه گسترده تر شامل رابط های اتصال دهنده با سوراخ کوچک باشد که با مجموعه لوله تعامل دارند
در منبع یابی عملی، قبل از تایید تامین کننده باید به سه سوال پاسخ داده شود:
آیا فرمول سیلیکون برای استفاده پزشکی در مجاورت مایعات بدن مناسب است؟
آیا تامین کننده می تواند ثبات ابعادی و مکانیکی را از طریق چرخه های طولانی پمپ حفظ کند؟
آیا تامین کننده می تواند قابلیت ردیابی و کنترل تغییر را در مقیاس تولید حفظ کند؟
بسیاری از تیم های خرید روی سوال اول تمرکز بیش از حد دارند و سوال دوم و سوم را کم وزن می کنند. این باعث شگفتی های گران قیمت در طول ساخت های تأیید می شود. یک قطعه پمپ می تواند بررسی سازگاری زیستی را انجام دهد اما هنوز اعتبار دستگاه را با شکست مواجه می کند زیرا ضخامت دیواره از 0.04 ± میلی متر به 0.10 ± میلی متر تغییر می کند یا به این دلیل که مجموعه فشرده سازی پس از یک چرخه پس از پخت کوتاه شده تغییر می کند.
ما مرکز وبلاگ فنی نشان می دهد که چگونه این خطرات منبع یابی در دسته های وسیع تری سیلیکون پزشکی، از جمله برنامه های تزریق، لوله های دارویی و برنامه های کاتتر گسترش می یابد.
مجموعه پمپ های پریستالتیک مورد استفاده در انفوزیون و درمان IV به ندرت تنها با یک بعد تعریف می شوند. خریداران باید محدوده سیلیکون را به خانواده های اجزای جداگانه تقسیم کنند و برای هر یک از آنها اطلاعات درخواست کنند.
برای بخش پمپ اصلی، پارامترهای معمولاً بررسی شده عبارتند از:
قطر داخلی (ID): 1.5 میلی متر تا 4.0 میلی متر
قطر بیرونی (OD): 3.5 میلی متر تا 7.0 میلی متر
ضخامت دیوار: 0.8 میلی متر تا 1.8 میلی متر
سختی: 50 تا 60 Shore A برای اکثر طرح های سازگار با پمپ
تحمل دیوار: معمولاً 0.03 ± میلی متر تا 0.08 ± میلی متر ، بسته به اندازه
تمرکز: اغلب ≤ 0.10 میلی متر برای برنامه های جریان فشرده تر
استحکام کششی: معمولاً ≥ 8.0 مگاپاسکال
ازدیاد طول در هنگام شکست: اغلب ≥ 350%
مجموعه فشرده سازی: ترجیحاً ≤ 25٪ در 175 درجه سانتیگراد × 22 ساعت برای بخش های حساس به خستگی
اعتبار سنجی چرخه توصیه شده: اغلب 100000 تا 500000 سیکل پمپ ، وابسته به پروژه
در بسیاری از برنامه های انفوزیون، تغییر طول سنج اسمی تنها 3 Shore A می تواند آسیب کمتری نسبت به رانش ضخامت دیوار 0.06 میلی متری داشته باشد . به همین دلیل است که خریداران OEM جدی باید شواهد Cp/Cpk ابعادی و دادههای چرخه شبیهسازی پمپ را درخواست کنند ، نه فقط یک برگه خصوصیات فیزیکی عمومی.
اگر دستگاه تزریق شامل محل های تزریق سیلیکون یا سپتوم های قابل آب بندی مجدد باشد، منطق طراحی تغییر می کند:
ضخامت: 2.0 میلی متر تا 4.5 میلی متر
سختی: 35 تا 50 Shore A بسته به نیروی سوراخ و هدف مجدد
هدف نیروی سوراخ: اغلب با سوزن های 20G تا 22G یا دستگاه های دسترسی خاص مشتری بررسی می شود
عملکرد مهر و موم مجدد: معمولاً پس از 10 تا 30 چرخه سوراخ کردن تأیید می شود
مقاومت در برابر پارگی: در صورت انتظار دسترسی مکرر باید بررسی شود
کنترل فلاش: در نواحی گیت شکاف یا قالبگیری شده حیاتی است
تیغهای که خیلی نرم است ممکن است به خوبی دوباره بسته شود، اما در طی سوراخهای مکرر قطعاتی از بین میرود. سپتوم بیش از حد سخت ممکن است نیروی وارد شده را افزایش دهد یا مدیریت کاربر را به خطر بیندازد.
دیافراگم ها و مهر و موم های سیلیکونی برای سیستم های تزریق معمولاً به موارد زیر نیاز دارند:
ضخامت غشاء: 0.30 میلی متر تا 1.00 میلی متر
سختی: 30 تا 50 Shore A برای حساسیت باز شدن. 50 تا 70 Shore A برای آب بندی استاتیک
فشار باز شدن: معمولاً 3 کیلو پاسکال تا 15 کیلو پاسکال بسته به معماری شیر
بازیابی فشرده سازی: ارتباط محکمی با قابلیت اطمینان قطع جریان دارد
تحمل مونتاژ: به ویژه در رابط های باند شده یا بیش از حد قالب گیری بسیار مهم است
برای اجزای سیلیکونی قالبگیری شده که در کنار لوله پمپ استفاده میشوند، سازگاری مواد و قوام حالت پخت به اندازه ابعاد مطلق اهمیت دارد. تامین کننده ای که لوله ها را اکسترود می کند و مهر و موم های همراه را در یک سیستم کیفیت قالب می زند، معمولاً حلقه های اعتبار سنجی را کوتاه می کند و خطر عدم تطابق را کاهش می دهد.
ما راهنمای انتخاب فرآیند برای اکستروژن، قالبگیری تزریقی و قالبگیری فشاری نشان میدهد که چگونه مسیرهای تولید مختلف بر تحملها، پرداخت سطح و بار اعتبارسنجی پاییندست تأثیر میگذارند.
خریداران اغلب می پرسند که آیا لوله با پلاتین پخته شده است یا خیر ، اما این تنها یک نقطه شروع است. در کاربردهای پمپ، سوالات مهمتر عبارتند از:
این ترکیب تحت انسداد مکرر چقدر پایدار است؟
به نظر می رسد چقدر رانش سختی بسیار زیاد است؟
پنجره پس از کیور چقدر محکم کنترل می شود؟
چه چک های آزادسازی قبل از حمل و نقل استفاده می شود؟
آیا فرمولاسیون در برابر تغییرات غیرمجاز قفل شده است؟
برای بخش های پمپ تزریق، پلت فرم ترجیحی اغلب یک فرمول سیلیکونی درجه پزشکی است که برای موارد زیر بهینه شده است:
مجموعه فشرده سازی کم
بازگشت پایدار پس از فشرده سازی غلتکی مکرر
باقیمانده قابل استخراج کم
وضوح خوب برای بازرسی خط بصری
قدرت پارگی و کشیدگی متعادل
محدوده هدف معمولی که خریداران ممکن است درخواست کنند عبارتند از:
سختی: 52 تا 58 Shore A برای قطعات پمپ
قدرت پارگی: ≥ 25 کیلو نیوتن بر متر
وزن مخصوص: تقریباً 1.12 تا 1.20 بسته به خانواده فرمولاسیون
مدیریت فرار: از طریق کنترل داخلی پس از پخت و رهاسازی مستند شده است
کیفیت سطح: بدون چسبندگی، بدون ذرات ژل قابل مشاهده، بدون خطوط قالب که بر تماس پمپ تأثیر می گذارد
Post-cure یکی از کمترین ارزش گذاری شده ترین متغیرها در منبع سیلیکون پزشکی است. اگر پس از پخت از 6 ساعت به 3 ساعت در دمای 190 درجه سانتیگراد کوتاه شود ، یا اگر پنجره حرارتی خارج از محدوده تأیید شده جابجا شود، یک لات لوله ممکن است از بازرسی ID/OD عبور کند، اما همچنان در طول عمر پمپ عملکرد ضعیفی دارد. پیامدهای رایج عبارتند از:
مجموعه فشرده سازی بالاتر
بو یا ناسازگاری فرار
احساس چسبندگی سطح
سرعت بازیابی تحت بار چرخه ای تغییر کرد
تغییرات دسته به دسته بیشتر پس از تهویه ETO
بر اساس وبسایت عمومی شما، عامل اصلی تمایز Chensheng یک ادعای مبهم 'سیلیکون برتر' نیست. است کنترل فرآیند عمودی . این شرکت خود را بهعنوان مدیریت اصلاح مواد خام، ابزارسازی و توسعه قالب، اکستروژن، قالبگیری و تضمین کیفیت تحت یک سیستم کیفیت دارای گواهی ISO 13485 ، با پشتیبانی بیش از 80 پتنت فناوری اصلی و همکاری طولانیمدت با بیمارستانها و مؤسسات تحقیقاتی پزشکی معرفی میکند.
این مهم است زیرا بسیاری از شکستهای تامینکننده ناشی از قراردادهای فرعی پراکنده است. هنگامی که ترکیب، اکستروژن، پس از پخت و بازرسی در بخش های جداگانه پخش می شود، OEM ریسک بیشتری را در کدگذاری دسته ای، انتقال پارامتر و تغییرات فرآیند غیرمستند به ارث می برد. برای صفحه زنده، اگر اعداد ثبت اختراع تایید شده مربوط به فرمولاسیون سیلیکون، طراحی قالب اکستروژن یا ساختار کاتتر/لوله را درج کنید، این بخش حتی قوی تر خواهد شد.
ما بررسی اجمالی تولید سیلیکون پزشکی دامنه کامل داخلی را نشان می دهد که از لوله ها، کاتترها و اجزای پزشکی قالب گیری شده پشتیبانی می کند، در حالی که ما راهنمای خرید USP کلاس VI در مقابل ISO 10993 به خریداران کمک می کند اسناد پشت آن ادعاهای فرآیند را ارزیابی کنند.
یک بسته انطباق قوی باید مورد به مورد بررسی شود، نه اینکه به عنوان یک چک باکس تلقی شود.
این ستون فقرات مدیریت کیفیت تامین کننده است. خریداران باید تایید کنند:
تاریخ اعتبار گواهی
ارگان صادر کننده
محدوده دقیق، از جمله اکستروژن سیلیکونی , قالب گیری ، یا ساخت قطعات پزشکی مرتبط
رویه کنترل تغییر
رسیدگی به شکایات و آمادگی CAPA
قابلیت ردیابی از مقدار مواد اولیه تا انبوه کالای نهایی
برای ترکیبات سیلیکون پزشکی، این گزارشها اغلب شواهدی اساسی از عملکرد واکنشپذیری بیولوژیکی ارائه میدهند. خریداران باید بررسی کنند:
کد هویت یا فرمول نمونه
آیا گزارش مربوط به ترکیب دقیق است یا فقط برای خانواده پلیمرهای پایه
آزمایشگاه تست، مانند SGS , TÜV , Intertek ، یا مؤسسه معتبر دیگری
تاریخ صدور، به طور ایده آل در گذشته، 24 تا 36 ماه مگر اینکه توسط کنترل رسمی تغییر پشتیبانی شود
برای اجزای تزریق، نقاط پایانی که اغلب مورد بررسی قرار می گیرند عبارتند از:
ISO 10993-5 سمیت سلولی
ISO 10993-10 تحریک و حساسیت
ISO 10993-11 مسمومیت سیستمیک حاد
مشخصات شیمیایی ISO 10993-18 در مواردی که مواد قابل استخراج یا منطق خطر تماس به آن نیاز دارد
نکته کلیدی دامنه است. آزمایش بر روی استوک سیلیکون خام ممکن است به طور کامل یک قطعه پمپ تمام شده پس از اکستروژن، پس از پخت و بسته بندی را نشان ندهد.
اگر عرضهکننده ادعا میکند تولید تمیز است، درخواست کنید:
کلاس اتاق تمیز
رکوردهای شمارش ذرات
لاگ دیفرانسیل فشار
سیاهههای مربوط به دما و رطوبت
روش های لباس پوشیدن و تمیز کردن
برای کلاس ISO 7 ، یک نقطه مرجع استاندارد حداکثر 352000 ذره/m⊃3 است. در 0.5 میکرومتر تحت چارچوب طبقه بندی. در تولید معمول، خریداران همچنین اغلب انتظار اختلاف فشار در حدود 10-15 Pa ، دما در حدود 20-24 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی در حدود 30-60٪ را دارند، بسته به طرح فرآیند.
ما راهنمای ممیزی کارخانه از راه دور برای تولید کنندگان سیلیکون پزشکی چینی نشان می دهد که چگونه می توان این اسناد و کنترل ها را در طول صلاحیت تامین کننده بدون انتظار برای بازدید در محل تأیید کرد.
خریداران حرفه ای پزشکی، جدول زمانی قابل پیش بینی را ترجیح می دهند، نه ادعاهای مبهم «تحویل سریع» را. برای برنامه های لوله کشی پمپ سفارشی، فرآیند باید به مراحل قابل ردیابی تقسیم شود.
تامین کننده بررسی می کند:
نوع دستگاه مورد نظر
حساسیت به نرخ جریان
بازار هدف
مسیر عقیم سازی
پیش بینی سالانه
نقشه ها، تحمل های دو بعدی یا نمونه مرجع
مهندسی باید پیشنهاد دهد:
محدوده سختی
تحمل ID/OD قابل دستیابی
پنجره به ضخامت دیوار
پروفایل توصیه شده پس از درمان
گزینه های بسته بندی و برچسب زدن
خطرات اعتبارسنجی که باید زودتر برطرف شوند
برای لوله های پمپ تک لومن استاندارد، آماده سازی قالب نسبتا سریع است. برای نوارهای تحمل ویژه، نوارهای پرتوپاک، کدگذاری رنگ، یا اجزای آب بندی جفتی، زمان سررسید می تواند افزایش یابد.
یک بسته نمونه قوی باید شامل موارد زیر باشد:
داده های بازرسی ابعادی
نتایج بازرسی بصری
داده های اولیه دارایی فیزیکی
مرجع کد لات
گزارش آزمایشی اختیاری در صورتی که شبیه سازی پمپ به صورت داخلی انجام شود
این مرحله معمولا به موارد زیر می پردازد:
مناسب در سر پمپ
رانش جریان
بازیابی فشرده سازی
شفافیت
تناسب رابط یا رفتار پیوند
برای پروژه های تنظیم شده، خریداران اغلب درخواست می کنند:
ابعاد مقاله اول
استاندارد ظاهر
تایید بسته بندی
بررسی قابلیت ردیابی
نگهداری نمونه تایید شده
این محدوده برای بسیاری از پروژههای لولههای سفارشی زمانی که نقشهها و معیارهای تأیید ثابت شوند، واقع بینانه است. تأخیرها معمولاً از تلورانس های نامشخص، از دست دادن انتظارات اعتبارسنجی یا تغییرات دیرهنگام مستندات ناشی می شوند، نه تنها از اکستروژن.
ما مقاله انتخاب فرآیند و مرکز منابع فنی به خریداران کمک می کند پیچیدگی محصول را قبل از انتشار RFQ در مسیر تولید درست ترسیم کنند.
سریعترین راه برای نشان دادن اعتبار فنی این است که نشان دهیم پروژهها واقعاً کجا شکست میخورند.
یک تامینکننده لولههایی را در 56 Shore A ارسال میکند که دقیقاً مطابق با نقشه است، اما مجموعه تزریق تمامشده جریان ناپایدار را در تأیید نشان میدهد. تجزیه و تحلیل علت ریشه بعداً ضخامت دیواره بین 1.02 میلی متر و 1.15 میلی متر را در زمانی که دیوار اسمی 0.04 ± 1.08 میلی متر بود پیدا می کند . مواد قابل قبول بود. هندسه نبود. خریدارانی که تنها با سختی و گزارش های زیست سازگاری تایید می کنند این خطر را از دست می دهند.
لات نمونه عملکرد خوبی دارد، اما تعداد زیادی از تولیدات پس از ذخیره سازی و قرار گرفتن در معرض ETO شروع به ترک خوردگی یا بهبود آهسته نشان می دهند. بررسی نشان می دهد که تامین کننده زمان پس از پخت را برای بازیابی توان عملیاتی کوتاه کرده است. مجموعه فشرده سازی بدون نظارت باقی ماند و هیچ قفل فرمولاسیونی برای مشتری وجود نداشت. به عبارت دیگر، نمونه صلاحیت و وضعیت تولید دیگر معادل نبودند.
این اتفاق بیشتر از آنچه که خریداران در زنجیرههای تامین با انضباط پایینتر انتظار دارند اتفاق میافتد. لوله همچنان قابل قبول به نظر می رسد، اما بو، شفافیت یا عملکرد ذرات تغییر می کند. از آنجایی که مشخصات خرید محرکهای اعلان تغییر را تعریف نمیکند، OEM فقط در طول بررسی شکایت یا تأیید مجدد مشکل را کشف میکند.
الگوی اقدام اصلاحی سازگار است:
فرمولاسیون را قفل کنید
پنجره فرآیند بحرانی را قفل کنید
محرک های اطلاع رسانی مشتری را تعریف کنید
مقاله نهایی را واجد شرایط می کند، نه تنها ترکیب عمومی را
ما راهنمای حسابرسی کارخانه از راه دور نشان می دهد که چگونه می توان این شواهد را در طول ارزیابی تامین کننده به جای پس از شکست درخواست کرد.
مورد ناشناس زیر نشاندهنده یک پروژه منبعیابی معمولی تنظیمشده برای لولههای قطعه پمپ مورد استفاده در دستگاه تزریق خانگی است که از طریق کانالهای OEM و برچسب خصوصی در آلمان و بازار بنلوکس به فروش میرسد.
بازار: آلمان، هلند، بلژیک
کانال: عرضه OEM مراقبت از خانه و توزیع برچسب خصوصی
محصول: لوله قطعه پمپ پریستالتیک شفاف به اضافه مهر و موم سیلیکونی قالب گیری شده
اساس انطباق: تایید تامین کننده ISO 13485، USP <88> شواهد ترکیبی کلاس VI، بررسی ISO 10993-5/-10، مستندات تولید تمیز
نقطه درد اولیه: تامین کننده قبلی قیمت قابل قبولی داشت، اما تحمل دیوار ناپایدار بود، که باعث می شد در بازرسی ورودی، دوباره کالیبراسیون جریان انجام شود.
هفته 1-2: NDA امضا شد، نقشه بررسی شد، هندسه سر پمپ تایید شد، مشخصات جریان هدف مورد بحث قرار گرفت.
هفته 3: بازخورد DFM سفت کردن کنترل دیوار و تنظیم سختی اسمی از 54 Shore A به 57 Shore A را برای بهبود بازیابی تحت انسداد مکرر توصیه کرد.
هفته 4: آماده سازی قالب و تایید ترکیب کامل شد.
هفته 5: اولین نمونه ها با داده های تمام بعدی و کدگذاری لات ارسال شدند.
هفته 6: عمر چرخه آزمایش شده توسط مشتری و درخواست تحمل OD محدودتر.
هفته 7: نمونه های اصلاح شده تایید شدند.
هفته 8: ممیزی کیفیت از راه دور تکمیل شد و بسته مستندات با قالب لیست فروشنده تایید شده تراز شد.
هفته 9 تا 10: نسخه آزمایشی تولید و اولین مقاله منتشر شد.
هفته 11 تا 12: اولین سفارش تولید ارسال شد.
هزینه واحد قبلی: معادل دلار 0.129 در هر بخش پمپ
هزینه واحد جدید: دلار آمریکا 0.097 معادل
کاهش هزینه: 24.8%
زمان تحویل سفارش اول قبلی: 26 روز کاری
زمان تحویل سفارش اول جدید: 15 روز کاری
نرخ رد ورودی: از 7.4٪ به 1.9٪ در سه محموله اولیه کاهش یافته است.
زمان تنظیم کالیبراسیون پمپ: تقریباً 31٪ در محل مونتاژ مشتری کاهش می یابد
'مفیدترین پیشرفت فقط قیمت نبود، بلکه ثبات انتقال نمونه به تولید و وضوح بسته داده های ابعادی بود.'
ما صفحه ساخت سیلیکون پزشکی و کتابخانه مقالات فنی زمینه پشتیبانی را برای خریداران فراهم می کند که تامین کنندگان اجزای تزریقی را با معیارهای انطباق، مهندسی و زمان سرب مقایسه می کنند.
مولدترین RFQها از ابتدا با محدوده های تجاری واقعی ساخته شده اند.
MOQ: 5000 تا 10000 متر
زمان نمونه: 5 تا 7 روز کاری
تولید اول: 12 تا 15 روز کاری
قیمت مرجع: تقریباً 0.35 تا 2.20 دلار در هر متر بسته به اندازه، وضوح و بسته بندی
MOQ: 3000 تا 5000 متر
زمان نمونه: حدود 7 روز کاری
تولید اول: 12 تا 18 روز کاری
قیمت مرجع: تقریباً 0.80 تا 3.80 دلار در هر متر بسته به تحمل، پنجره سختی و عمق اسناد
MOQ: 5000 تا 20000 مجموعه یا قطعه، بسته به ساختار
زمان نمونه: 7 تا 12 روز کاری
تولید اول: 15 تا 25 روز کاری
قیمت مرجع: تقریباً 0.12 تا 1.80 دلار برای هر قطعه قالبگیری شده ، بدون در نظر گرفتن ابزار تخصصی یا پشتیبانی اعتبارسنجی
اگر این برنامه شامل فرمت CoA خاص مشتری، FAI گسترده، نمونههای حفظ شده یا بررسی توافقنامه کیفیت تامینکننده باشد، خریداران باید انتظار داشته باشند که کار مستندسازی هم بر هزینه و هم بر زمان تحویل اثر بگذارد. در منابع پزشکی تنظیم شده، مهندسی اسناد بخشی از محصول است.
ما راهنمای انطباق لولههای سیلیکونی دارویی نیز برای تیمهای تدارکاتی که به مواد قابل استخراج قویتر و نظم ردیابی در برنامههای مسیر سیال مجاور نیاز دارند، مفید است.
قبل از سفارش آزمایشی یا تایید تامین کننده برای لوله پمپ، موارد زیر را تایید کنید:
بپرسید که آیا گزارشهای سازگاری زیستی در مورد ترکیب نهایی و سیستم پخت و نه فقط یک خانواده سیلیکون عمومی اعمال میشود یا خیر.
از تامین کننده درخواست کنید . تحمل دیوار و قابلیت تمرکز قابل دستیابی را برای اندازه دقیق لوله خود،
را بخواهید . دمای پس از پخت و پنجره زمانی مورد استفاده در تولید معمول
تأیید کنید که آیا تامین کننده از قفل فرمولاسیون و توافق نامه اعلان تغییر پشتیبانی می کند یا خیر.
درخواست کنید . داده های چرخه عمر یا بازیابی فشرده سازی را اگر از لوله در بخش پمپ اندازه گیری استفاده می شود،
بررسی کنید که دامنه گواهی ISO 13485 فرآیندهای اکستروژن و قالبگیری واقعی ارائه شده را پوشش میدهد.
نمونه ای از را بخواهید . قالب ردیابی لات ، از لات سیلیکون خام گرفته تا برچسب حمل و نقل تمام شده
تأیید کنید که آیا لوله در یک محیط تمیز با کنترل ISO ساخته شده است و سوابق نظارتی اخیر را درخواست کنید.
بپرسید کدام آزمایش در داخل انجام می شود و کدام یک به آزمایشگاه های SGS، TÜV، Intertek یا مشابه آن برون سپاری شده است..
واقع بینانه ، زمان نمونه برداری، زمان آزمایشی و زمان بندی تولید مرتبه اول را تأیید کنید. قبل از تایید نقشه، MOQ
این ناقص است زیرا 'درجه پزشکی' کنترل دیوار، رفتار خستگی یا کنترل تغییر را تأیید نمی کند.
رویکرد صحیح: بررسی هویت فرمول، محدوده زیست سازگاری، عملکرد چرخه پمپ و قابلیت ابعادی با هم.
این گمراهکننده است زیرا لولهها میتوانند 55 Shore A را برآورده کنند و اگر ضخامت دیواره تغییر کند، باز هم دقت پمپ را از بین میبرند.
رویکرد صحیح: تحمل ID/OD، تنوع دیواره، متمرکز بودن و بازیابی تراکم در کنار سختی را اولویت بندی کنید.
این خطرناک است زیرا عملکرد تولید می تواند با تغییر پنجره های درمان و پس از درمان تغییر کند.
رویکرد صحیح: پنجره حرارتی معتبر را تعریف کنید و آن را در توافقنامه کیفیت تامین کننده لحاظ کنید.
یک گزارش USP یا ISO 10993 بدون کد ترکیبی یا ارتباط فرآیند ممکن است ارزش ممیزی محدودی داشته باشد.
رویکرد صحیح: ارجاعات فرمولاسیون دقیق، تاریخ صدور و جزئیات آزمایشگاهی را درخواست کنید.
این اغلب محرکهای هزینههای بزرگتر را پنهان میکند: رد ورودی، زمان کالیبراسیون، دوباره کاری اعتبارسنجی و تأخیر در عرضه.
رویکرد صحیح: هزینه کل زمین، پایداری فرآیند و آمادگی اسناد را مقایسه کنید.
تا آن زمان، ممکن است تامین کننده مواد خام، کاتالیزورها یا تنظیمات فرآیند را تغییر داده باشد.
رویکرد صحیح: قبل از انتشار اولین نمونه تایید شده، محرک های کنترل تغییر را تعریف کنید.
لوله سیلیکونی پمپ پریستالتیک باید به عنوان یک تهیه شود جزء عملکردی دقیق ، نه به عنوان یک لوله کالا. تامین کننده مناسب باید شواهد زیست سازگاری، کنترل ابعادی دقیق، مدیریت پایدار پس از پخت، تولید تمیز و کنترل تغییر منظم را ترکیب کند . برای برنامههای انفوزیون و درمان IV، تحمل دیوار، بازیابی فشردهسازی و قابلیت ردیابی معمولاً هزینه طولانیمدت را بیشتر از ادعای مواد اسمی صرف میکند.
نقشه، بازار هدف، نوع پمپ، حساسیت نرخ جریان، روش عقیم سازی و پیش بینی سالانه خود را با تیم ما به اشتراک بگذارید. ما معمولاً میتوانیم مسیر انطباق اولیه را در عرض 24 ساعت تأیید کنیم و ارزیابی امکانسنجی DFM را در عرض 48 ساعت برای اکثر برنامههای لوله پمپ و اجزای سیلیکونی ارائه کنیم.
راهنمای حسابرسی کارخانه از راه دور برای تامین کنندگان سیلیکون پزشکی چینی
لوله سیلیکونی برای تولید دارو: مواد قابل استخراج، قابل شستشو و انطباق با مقررات
کوین نیش | 21 سال در تولید سیلیکون OEM/ODM
Jinan Chensheng Medical Technology Co., Ltd. | بیش از 40 سال سابقه تولید سیلیکون پزشکی | 150+ کارمند ماهر | 80+ پتنت فناوری هسته ای | سیستم مدیریت کیفیت دارای گواهی ISO 13485 | تجربه پشتیبانی از بیمارستانهای کلاس III، تولیدکنندگان دارو، و OEMهای تجهیزات پزشکی
تماس: https://www.jngxj.cn/ | WhatsApp: +86-18560016197
برای بسیاری از کاربردهای پمپ تزریق، محدوده کاری معمولاً 50 تا 60 Shore A است که 52 تا 58 Shore A اغلب به عنوان پنجره مهندسی شروع برای قطعات پمپ استفاده می شود. با این حال، سختی به تنهایی کافی نیست. یک قطعه لوله در 56 Shore A همچنان میتواند جریان ناپایدار ایجاد کند. اگر ضخامت دیوار خارج از باند تایید شده متفاوت باشد یا اگر پس از کیور بازیابی تراکم را تغییر دهد، بنابراین خریداران باید نه تنها یک هدف طول سنج، بلکه تحمل دیوار، تمرکز، داده های فشرده سازی، و شواهد چرخه عمر را نیز درخواست کنند . در برنامه های تنظیم شده، بهترین منطق صلاحیت، سختی را به عملکرد واقعی پمپ پیوند می دهد، نه فقط به برگه داده مواد خام.
شماره USP <88> کلاس VI شواهد مفیدی از عملکرد واکنشپذیری بیولوژیکی است، اما بهطور خودکار لولهها را بهعنوان یک جزء اندازهگیری نهایی در یک سیستم تزریق تأیید نمیکند. تصمیمات تأیید دستگاه معمولاً به شواهد گستردهتری از جمله بررسی نقطه پایانی ISO 10993 ، کنترل فرآیند تحت ISO 13485 و تناسب مهندسی مانند قابلیت ابعادی، بازیابی انسداد و پایداری چرخه پمپ نیاز دارند. اگر لوله اکسترود، پس از پخت، برش، تمیز کردن و بسته بندی متفاوت از مواد مورد استفاده در گزارش آزمایشگاهی باشد، خریداران باید بررسی کنند که آیا شواهد اصلی همچنان در مورد مقاله نهایی صدق می کند یا خیر.
بحرانیترین ابعاد معمولاً ID، OD، ضخامت دیوار و تمرکز هستند ، اما در عمل تغییر ضخامت دیوار اغلب قویترین اثر را بر دقت جریان دارد. ، طرحهای قطعه پمپ معمولی ممکن است در محدوده 1.5-4.0 میلیمتر ID , 3.5-7.0 میلیمتر OD و ضخامت دیواره 0.8-1.8 میلیمتر قرار بگیرند. بسته به معماری پمپ خریداران باید از تامین کننده توانایی فرآیند واقعی را بر اساس خانواده اندازه بخواهند، مانند اینکه آیا دیوار را می توان در 0.03 ± میلی متر، 0.05 ± میلی متر یا 0.08 ± میلی متر نگه داشت . یک برگه مشخصات بدون قابلیت اثبات شده می تواند منجر به مشکلات کالیبراسیون مجدد پمپ، رد ورودی یا نتایج اعتبارسنجی ناپایدار شود.
برای اکثر برنامههای پزشکی سفارشی، MOQ معمولاً در حدود 3000 تا 5000 متر برای لولههای قطعه پمپ اختصاصی شروع میشود، در حالی که لولههای تک لومن استاندارد اغلب نزدیکتر به 5000 تا 10000 متر هستند . MOQ دقیق به قطر، تحمل دیوار، محدوده سختی، نیاز به کدگذاری رنگ و اینکه آیا پروژه شامل قطعات سیلیکونی قالبگیری شده مانند مهر و موم یا سپتا است یا خیر بستگی دارد. قطرهای بسیار کوچک یا تلورانسهای غیرمعمول تنگ ممکن است MOQ را بالاتر ببرند زیرا راهاندازی خط، تثبیت قالب و هزینه بازرسی افزایش مییابد. خریداران باید MOQ را همراه با زمان نمونه و زمانبندی آزمایشی درخواست کنند، نه به عنوان یک شماره تجاری مجزا.
برای یک پروژه ساده لولهکشی پمپ سفارشی، یک جدول زمانی معمول 1 تا 2 روز کاری برای RFQ و بررسی برنامه، 2 تا 4 روز برای DFM و توصیه مواد، 3 تا 7 روز برای آمادهسازی قالب، حدود 7 روز برای تولید نمونه، و سپس 12 تا 18 روز کاری برای اولین تولید انبوه پس از تایید نمونه است. پروژههای پیچیدهتر ممکن است بیشتر طول بکشد اگر شامل مهرهای قالبگیری شده، گزارشهای بازرسی خاص مشتری، پشتیبانی اعتبارسنجی یا بررسی رسمی توافقنامه کیفیت تامینکننده باشند. در منابع پزشکی، تأخیرها معمولاً از معیارهای پذیرش نامشخص ناشی میشوند تا صرفاً از اکستروژن.
حداقل، تأمینکننده ، گزارشهای گواهی ISO 13485 دقیق USP <87>/<88> و ISO 10993 مربوط به ترکیب یا قطعه نهایی، نمونهای از قالب ردیابیپذیری لات ، و شواهدی مبنی بر ساخت تمیز در صورت ادعا، مانند سوابق ISO 14644-1 را درخواست کنید . مخصوصاً برای لولههای پمپ، خریداران همچنین باید دادههای قابلیت ابعادی ، پنجره هدف پس از پخت و هرگونه اطلاعات موجود در بازیابی تراکم یا آزمایش چرخه پمپ را درخواست کنند . اگر تامین کننده نتواند گزارش آزمایش را به فرمولاسیون تولید واقعی و فرآیند انتشار لات متصل کند، بسته گواهی ممکن است ضعیف تر از آنچه به نظر می رسد باشد.
پس از درمان به طور مستقیم بر کاهش فرار، فشرده سازی، احساس سطح، بو و بازیابی الاستیک تأثیر می گذارد. برای یک قطعه پمپ که تحت انسداد مکرر قرار می گیرد، این تغییرات می توانند بر عمر چرخه و پایداری جریان تأثیر بگذارند، حتی زمانی که ID، OD و سختی به طور اسمی در مشخصات باقی می مانند. به عنوان مثال، تغییر پس از پخت از 190 درجه سانتی گراد × 6 ساعت به 190 درجه سانتی گراد × 3 ساعت می تواند وضعیت عملکرد لوله را به اندازه ای تغییر دهد که باعث رانش اعتبار سنجی شود، به ویژه پس از ذخیره سازی یا قرار گرفتن در معرض ETO. بنابراین خریداران باید از تامین کنندگان بخواهند که پنجره عادی پس از درمان را تعریف کنند و هر تغییری در آن پنجره را به عنوان یک تغییر فرآیند کنترل شده در نظر بگیرند، نه به عنوان یک تنظیم داخلی خانه.
بهترین رویکرد ترکیب تایید فنی با قفل فرمول کتبی و مکانیسم اطلاع رسانی تغییر است . این بدان معناست که مشخص شود کدام متغیرها را نمی توان بدون تایید قبلی مشتری تغییر داد: منبع پلیمر خام، سیستم کاتالیزور، رنگدانه ها، مشخصات پس از پخت، پیکربندی قالب، فرمت بسته بندی، یا فرآیند اتاق تمیز. خریداران همچنین باید یک نمونه تایید شده را حفظ کنند، فرمت CoA را با بازرسی ورودی تراز کنند، و نیاز به قابلیت ردیابی از مقدار سیلیکون خام تا برچسب حمل و نقل نهایی داشته باشند. در برنامههای پزشکی طولانیمدت، تامینکنندهای که پایینترین قیمت پیشنهادی را دارد، پس از بررسی مجدد اعتبارسنجی، رسیدگی به شکایات و بار حسابرسی، همیشه تامینکننده کمهزینه نیست.
اتصالات لوله سیلیکونی پزشکی: نحوه جلوگیری از نشتی و کشیدن لوله
عمر مفید لوله های سیلیکونی پزشکی، بسته بندی و ذخیره سازی: راهنمای خریدار
نحوه استریل کردن لوله های سیلیکونی پزشکی: راهنمای سازگاری اتوکلاو، EO و گاما
نحوه انتخاب تامین کننده لوله های سیلیکونی پزشکی برای تولید دارو
نحوه انجام ممیزی کارخانه از راه دور یک تولید کننده سیلیکون پزشکی چینی (چک لیست 2026)
نحوه تعیین لوله سیلیکونی پزشکی: ID، OD، ضخامت دیوار، تحمل ها، و الزامات تامین کننده
سیلیکون برای تجهیزات پزشکی قابل کاشت: الزامات مواد، ISO 10993-6، و زیست سازگاری طولانی مدت
لوله سیلیکونی برای تولید دارو: مواد قابل استخراج، قابل شستشو و انطباق با مقررات
اجزای سیلیکونی برای دستگاههای انفوزیون و درمان IV: الزامات انطباق و انتخاب تامینکننده
انواع کاتتر سیلیکونی توضیح داده شده: فولی، نلاتون، ساکشن و درناژ - نحوه تعیین کاتتر مناسب
لوله های تخلیه سیلیکونی و سیستم های تخلیه زخم بسته: الزامات بالینی و راهنمای منبع یابی
نحوه انجام ممیزی کارخانه از راه دور یک تولید کننده سیلیکون پزشکی چینی
مدیریت ریسک زنجیره تامین سیلیکون پزشکی: چگونه یک استراتژی منبع یابی انعطاف پذیر بسازیم
روشهای استریلسازی برای محصولات سیلیکونی پزشکی: مقایسه اتوکلاو، EtO، گاما و E-Beam
حق چاپ © 2025 JINAN CHENSHENG MEDICAL TECHNOLOGY CO., LTD. 鲁ICP备2021012053号-1 互联网药品信息服务资格证书 (鲁)-非经营性-2021-0178 中文站